ZEN Party

W kontekście ZEN, posądzanie Petelickiego o harakiri to ponury żart.

(18.06.2012)

Wydaje mi się, że wszystkie – także tzw. niezależne – przekaziory milczą o tym, że gen. Petelicki chciał powołać ruch społeczny wokół utworzonego przez siebie Zespołu Ekspertów Niezależnych. W wywiadzie udzielonym Skowrońskiemu i Cejrowskiemu na falach radia WNET wyraził nadzieję, że młodzież, która odebrała PiS władzę w 2007 roku, poprze tę jego inicjatywę. (http://www.youtube.com/watch?v=B0tYuxonto4&feature=relmfu)

Niewykluczone, że pod nazwą ZEN miała wystartować nowa partia polityczna, która po kompromitacji PO mogła zająć jej miejsce. Nie wiem czy organa ścigania ustaliły już motyw ewentualnej zbrodni, ale nasuwa się on chyba sam.

Mimo wszystko podejrzewam, że ZEN Party jednak powstanie. Lemingi jak kania dżdżu potrzebują duchowego patrona, a zamordowany generał WP byłby do tego idealnym kandydatem jako bezpartyjny fachowiec i w dodatku ateista. W przeciwnym razie będą musiały dokonać psychologicznie bardzo trudnego wyboru – albo zagłosować na PiS albo na jakąś inną obciachową partię, przy czym najwięcej głosów lemingów uzyskałby SLD i Ruch Palikota. Biorąc pod uwagę, że obie te formacje mogą wziąć wyborców PO po połowie, jedynym zwycięzcą będzie PiS. A znając zdolności taktyczne Jarosława Kaczyńskiego to już jest dla systemu III RP zbyt wielkie ryzyko.

Kto wejdzie do ZEN Party? Myślę, że spora grupa medialnych celebrytów, kojarzonych raczej z prawicą konserwatywną i narodową oraz resztki PO. Nie chcę tu wymieniać nazwisk, żeby nikogo nie urazić, ale pewne kandydatury sam generał wymieniał w swoich wywiadach, toteż czytelnicy niepoprawnych raczą wsłuchać się w nie uważnie. Warto też zwrócić uwagę, które media – tak zwane niezależne – wspierały ludzi generała lub tych, którzy mogliby się stać jego ludźmi. Sądzę, że w porównaniu z PiS-em, ZEN Party aż błyszczałaby od brylantów konserwatywnej części sceny politycznej. Byłaby „prawdziwą prawicą” w odróżnieniu od „łże-prawicy”.

Okres historyczny pod nazwą Rzeczpospolita 3.5 można chyba uznać za rozpoczęty.

Jakub Brodacki

Tagi .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.