Nieznana rosyjska relacja o katastrofie smoleńskiej

Nie wiem czy ktoś zwrócił na to należytą uwagę, a warto!

W arcyciekawym wystąpieniu Antoni Macierewicz zwrócił uwagę, że istnieje jakaś inna Rosja, która z nieznanych powodów podjęła próbę prowadzenia wspólnego śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej z rządem Donaldem Tuska. Reprezentantem tej innej Rosji mógł być Dymitr Miedwiediew (http://www.youtube.com/watch?v=ZqtiSHJp4Ro proszę słuchać od 1:25). To właśnie ta inna Rosja w dniu 10.04.10 przebiła się z własną wersją wydarzeń do anglojęzycznej rządowej telewizji rosyjskiej, w którym expressis verbis przedstawiła tezę o wybuchu, który rozerwał prezydencki samolot.

Moim zdaniem ta informacja jest absolutnie sensacyjna i pozwolę sobie pociągnąć wątek „innej Rosji” nieco dalej. Jak dziś pamiętam moment, gdy w dniu pogrzebu Lecha Kaczyńskiego stałem na Błoniach i wpatrywałem się w niebo, na którym ukazał się samolot cara Miedwiediewa. Sądziłem wówczas, że nadlatuje morderca, bo mordercy w kryminałach uwielbiają powracać na „miejsce zbrodni”. Było to jednak myślenie nielogiczne, bo jakimże miejscem zbrodni miałby być krakowski Wawel?

Dzisiaj odnoszę wrażenie, że Miedwiediew w wyrazisty sposób dał do zrozumienia, że istnieje jakaś „inna Rosja” i być może nie wahał się ryzykować życiem, aby ten komunikat poszedł w świat. Ta „inna Rosja”, która chciałaby się zmodernizować i zapewne stać się jeszcze bardziej niebezpieczna, ale inna… „Inna Rosja”, która wcześniej nie wahała się podjąć oferty… polskiego prezydenta.

Sprawa zbrodni dokonanej na Lechu Kaczyńskim staje zatem w innym świetle. Chciałbym, abyśmy raz jeszcze przemyśleli doświadczenie – nomen omen – DYMITRIADY z początków XVII wieku, której treść skrótowo przedstawiłem kilka miesięcy temu w prezentacji multimedialnej. Nie stawiam tu kropki nad i, ale wnioski chyba nasuwaja się same. I w moich oczach stawiają one Lecha Kaczyńskiego w jeszcze bardziej korzystnym świetle, niż do tej pory.

Jakub Brodacki

Tagi .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.