Nagonka na Antoniego

Media głównego ścieku nie omieszkały nadmienić, że Macierewicz tak sie śpieszył do Warszawy, że nawet nie zamienił słowa z osobami poszkodowanymi.

Wypadek miał miejsce 25 stycznia, a o szczegółach wydarzenia każdy może znaleźć w sieci mnóstwo faktów, jak również skwapliwie produkowanych faktoidów. Nie o tym jednak chciałem napisać. Otóż 12 stycznia chwyciłem w ręce lokalną gazetkę fakty-wwl. Jak to w lokalnej gazetce – nuda. Mnóstwo sukcesów, przecinania wstęg, tudzież tematy historyczne. A jednak… nie tylko. Na stronie drugiej produkuje się zatroskany marszałek Stanisław Tyszka. Cytuję w całości:

„Poseł naszego okręgu informuje

-Najbardziej niepokojąca informacja, jaką ostatnio przeczytałem. Okazuje się, że minister Macierewicz postanowił wypisać Polskę z projektu Nowego Jedwabnego Szlaku – przekazuje poseł Stanisław TYszka z ugrupowania Kukiz’15.

-Ten projekt to budowa lądowego szlaku transportowego z Chin do Europy, w miejsce obecnych dostaw morzem. Ogromna inwestycja przynosząca zyski dla wszystkich zaangażowanych stron. Nowy szlak transportowy miał mieć centrum przeładunkowe w Łodzi, co dałoby wymierne korzyści polskiej gospodarce, firmom, samorządom. Niestety, inwestycję zablokowała podległa min. Macierewiczowi Agencja Mienia WOjskowego (która dysponuje działką pod inwestycję) – kontynuuje poseł naszego okręgu.

-Decyzja wydaje się zupełnie nieracjonalna. Jeśli ktoś jeszcze się zastanawia, dlaczego polska gospodarka miała słabe wyniki w 2016 r., to odpowiedź znajdzie właśnie w tego typu decyzjach rządu – podsumowuje Stanisław Tyszka”

Dziwne, że o takiej sprawie pisze się akurat w lokalnej gazetce, no, ale być może każde medium jest dobre, aby zaatakować „potwora”. Szczególnie ustami posła z ruchu Kukiz’15, którego wiarygodność jest zdecydowanie wyższa, niż jakiegoś tam działacza PO lub Nowoczesnej, nie wspominając już o Struziku.

Przechodząc jednak do sedna: można pomyśleć, że Macierewicz nastąpił komuś na odcisk. Pierwsze skojarzenie – Chińczycy – nie jest jednak najbardziej prawdopodobne. Im raczej nie powinno zależeć na robieniu awantury, to nie w ich stylu. Kto wie, czy ruch Macierewicza nie jest im nawet na rękę, bo budowa terminalu na zasadach tego przetargu, który został właśnie anulowany, mogłaby sie skończyć szkodliwym skandalem. Więc kto? Ktoś wie?

Jakub Brodacki

Post scriptum. Stanowisko w tej sprawie Radka Pyffla: https://www.facebook.com/radek.pyffel/posts/10154105067275841?pnref=story

Tagi .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.